Jak vybrat podložku a nepadací deku

Ptáte se, jak správně vybrat podložku s nepadací dekou ByMOM? Vybrat ideální podložku do kočárku pro vaše dítě je důležitým rozhodnutím, které může ovlivnit pohodlí a bezpečí vašeho malého potomka a rodičům ulehčit život :)

JAK PODLOŽKA S NEPADACÍ DEKOU FUNGUJE?


Podložky
ByMOM mají po stranách zip a rovněž všechny nepadací deky ByMOM mají po stranách zip, a tak oboje snadno přizipujete k sobě a deka už nikdy nespadne, nezamotá se do kol kočárku ani se neušpiní. Nepadací deka má také dole kapsu a deťátko je díky tomu jako ve fusaku. Podložku samozřejmě můžete používat i zvlášť, když bude teplo, deku stačí úplně odepnout. Na dece jsou zipy dělány tak, aby šly připnout na obě strany podložky – střídání materiálů oceníte celoročně. Všechny druhy nepadacích dek jsou kompatibilní – stačí si pořídit jednu podložku a k ní pak můžete připnout jakoukoliv nepadací deku ByMom. 

Přidat nadpis (4608 × 3000 px)

JAK VYBRAT PODLOŽKU – NA CO SE ZAMĚŘIT?

VELIKOST PODLOŽKY

Podložky jsou standartně šité ve dvou délkách: kratší a prodloužená verze.

Kratší verze má rozměry 38×78 cm a nemá spodní omyvatelnou část na nožičky. Hodí se do kočárků, které jsou menší a nemají spodní část pro nožičky: typicky Joolz Aer, Cybex Eezy, Bugaboo Bee a další.

Prodloužená verze má rozměry 39×92 cm a spodní díl na otírání je široký 31 cm a má délku 20 cm. Tento typ se hodí do kočárků, které mají spodní (často polohovatelnou) část na botičky – Thule Urban Glide, Bugaboo Fox a Donkey, Britax, Zopa, CAM, Oyster, Neonato, BabyStyle, Inglesina, Junama, ABC Design, Valco a další.

Pokud jste svůj kočárek nenašli, stačí přeměřit sedačku vašeho kočárku a nebo mi neváhejte napsat!

Podložky mají prošívání a často se velmi dobře přizpůsobí i do užších kočárků, než jsou rozměry podložky. 

Přidat nadpis

MATERIÁL PODLOŽKY

Při výběru podložky je důležité dobře vybrat také materiál, ze kterého je vyrobena. Standartně šiji podložky, které mají z jedné strany pružný bavlněný úplet a z druhé strany fleece s antižmolkovou úpravou.

Bavlněná strana je skvělá na léto – je to přírodní materiál, který saje pot a je velmi příjemný v teplném počasí. Naopak fleece je hřejivý a oceníte jej nejvíce v chladnějším období. Nepadací deka se díky speciálním oboustranným zipům dá připnout na obě strany podložky, takže ikdyž venku dítě jednu stranu polije nebo ušpiní, snadno otočíte na druhou stranu a deku zase připnete. 

Nová prémiová podzimní kolekce nabízí prémiový 100% bavlněný fleece, který se nachází místo klasického fleecu na jedné straně podložek a tvoří podšívku dek. Jedná se o ten nejkvalitnější fleece s česanou úpravou, kterou ocení nejen citlivky a ekzamatici, ale každý, kdo touží po prémiové kvalitě. 

Pokud máte hodně potivé miminko a nebo sháníte na zimu něco extra, doporučuji podložky s merino beránkem. Jedná se o 100% merino, které perfektně odvede pot a v zimě zahřeje.

PROHLÉDNOUT MERINO PODLOŽKY


Všechny materiály, která používám, mají atest pro děti do 3 let OEKO-TEX® STANDARD. 

Výplň tvoří 1 cm silný velmi kvalitní molitan. Z fyzioterapeutického hlediska se jedná o nejvhodnější materiál, který pro miminka v tomto případě může být – paměťové ani studené pěny nejsou pro zdravý vývoj vhodné a silnější vrstva ubírá prostor v kočárku. 

OTVORY NA PÁSY

Otvory na pásy vyšívám ve třech verzích – nicméně všechny podložky, které jsou skladem, jsou vyšity ve verzi V2. Tento podélný typ je z mé praxe nejvhodnější pro VŠECHNY TYPY KOČÁRKŮ. Nejvíce to ocení majitelé takových kočárků, které mají pásy spojené – to znamená, že jsou spojené vrchní i boční pásy a není možnost podložkou pásy protáhnout (typicky Thule Urban Glide 2). Tento typ se nicméně hodí i pro kočárky, které mají tyto pásy rozpojovací a také se hodí pro kočárky, které mají boční v přechodu zadní a boční části (typicky Valco Snap) – pro ty jsou vyšity malé otvory v kraji podložky. 

Přidat nadpis (1)

Otvory na pásy nejsou proděravěny z toho důvodu, že si je můžete uzpůsobit právě pro Váš kočárek a nemáte tak zbytečné díry v podložce. V každém balíčku vám přijde návod, jak na to – nebojte, je to snadné! :)

Podélné V2 pásy mají navíc zezadu suchý zip a tak se nemusíte bát, že se podložka bude rozjíždět. 

 Pokud byste chtěli volit verzi pásů V1 nebo V3, je možné tuto volbu provést v konfigurátoru podložek. Po domluvě je také možné vytvořit speciální otvor, například pro kočárek Baby Jogger summit x3, který má uprostřed sedačky madlo na složení kočárku. 

PROHLÉDNOUT PODLOŽKY

 

JAK VYBRAT NEPADACÍ DEKU?

 
Nepadací deka ByMOM má po stranách zipy, a tak ji snadno připnete k podložce. Navíc má ZIP UPROSTŘED, což je obrovská výhoda oproti klasickým nepadacím dekám. Je dostatečně dlouhá, aby se do ní vešly i starší děti (do 4 let), zároveň ji ale pro menší děti dole zahnete.
Ve spodní části má deka kapsu, kam zabalíte nožičky a díte je jako ve fusaku.

Délka nepadacích copánkových dek je 75 cm a délka zateplených nepadacích dek je 82 cm. 

K podložce můžete kombinovat různé druhy nepadacích dek dle počasí, tedy přechodovou na jaro a podzim, nepromokavou zateplenou nebo zimní, či ještě lehčí letní deku, aniž byste museli kupovat ke každé dece podložku zvlášť. 

 COPÁNKOVÁ DEKA

Přechodová deka s copánky je ideální pro jarní a podzimní počasí. Je podšitá hřejivým fleecem a obecně se hodí do teplot mezi 7–20 °C. Díky zipu uprostřed a stahování gumičkami v horní části můžete regulovat přikrytí dle aktuálního počasí. 

BAVLNĚNÁ DEKA (novinka podzim 2023)

Tato deka je rovněž přechodová a stejně jako copánková je vhodná do teplot mezi 7–20 °C. Je ušitá z bavlněného žakáru a podšitá česaným 100% bavlněným fleecem

PLETENINOVÁ DEKA

Tato deka je nejtečí z nabídky a je podšitá tenkým bavlněným úpletem. Je skvělá na teplé jaro, babí léto či chladnější letní večery. 

ZATEPLENÁ NEPROMOKAVÁ DEKA

Nepromokavá nepadací deka je ušitá z nepromokavého materiálu "kočárkoviny" (100% polyester) a je vyplněna hřejivým vatelínem. Podšitá je hřejivým fleecem. Zateplená nepromokavá deka je v nabídce ve dvou variantách:

  • Jarní/podzimní nepromokavá deka s výplní 150g/m2
  • Zimní nepromokavá deka s výplní 300g/m2

Dle zkušeností maminek jarní/podzimní nepadací deka postačí do mírné městské zimy. Zimní nepromokavou deku naopak často volí maminky, které bydlí vy vyšších nadmořských výškách. 

PROHLÉDNOUT NEPADACÍ DEKY

 

nepadaci-deka-do-kocarku

Neexistuje univerzální deka, která by byla ideální pro všechna období a různé podmínky. Každé období má své specifické požadavky na teplotu, vlhkost a ochranu před povětrnostními vlivy.

KOMBINACE VÍCE DEK – TIP!


Přechodová deka se zateplenou (jarní i zimní) jdou použít dohromady a to díky ADAPTÉRU, který přidáte na podložku a můžete kombinovat a připnout dvě deky naráz!


 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ DALŠÍ ČLÁNKY:

> NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY A ODPOVĚDI

 


 Stále váháte, jakou podložku a nepadací deku vybrat? Neváhejte mě kontaktovat, ráda pomůžu s výběrem!

Nejrychlejší cesta je přes FACEBOOK nebo INSTAGRAM, případně na email petra.sramkova@bymom.cz

Petra ByMOM

vizitky Petra Šrámková